9400 تن برنج وارداتی ترخیص شد

به گزارش پرشین بلاگ، مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از جمله برنج از گمرکات گفت: در این راستا از 24 هزار و 100 تن برنج وارداتی در گمرک بوشهر تا به امروز 9 هزار و 400 تن آن ترخیص و بارگیری شده و مابقی در حال ترخیص است.

9400 تن برنج وارداتی ترخیص شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، بهروز قره بیگی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر، با اشاره به مصوبه ستاد اقتصادی دولت مبنی بر تسریع در ترخیص کالا های اساسی از گمرکات گفت: در ترخیص کالا های اساسی و تولیدی گشایش حاصل شده و با ارائه برنامه های سیستمی و هماهنگی های لازم مسائل ترخیص آن ها از 3 روز پیش برطرف شد و در این راستا فعالیت های جدیدی در حال اجرا است.

مدیرکل گمرک بوشهر، از ترخیص یک هزار و 100 تن کالای وارداتی تولید کنندگان مربوط به 52 اظهارنامه در گمرک بوشهر خبر داد و بیان نمود: مشکل ترخیص این کالا ها برطرف شده و در مرحله درب خروج قرار دارند و تا به امروز 400 تن آن خارج شده و مابقی در حال بارگیری است.

وی، به فهرست کالای وزارت صمت مورد تایید ستاد اقتصادی دولت برای ترخیص پرداخت و بیان نمود: بیش از 3200 کالای تولیدی و یا نهاده های تولیدی می توانند از این تسهیلات و مصوبه استفاده کنند.

قره بیگی با اشاره به اینکه کالا های اساسی مشمول مصوبه یاد شده دانست و بیان نمود: مشکل ترخیص کالا های اساسی از جمله کالا های رسوبی برطرف شده و منهای 4 تا 5 قلم کالا که از ارز ترجیحی استفاده می کنند مابقی با توجه به اختکمک که داده شده بدون استفاده از کد رهگیری بانک ترخیص می شوند.

مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه قبلا روال ترخیص این کالا ها بر اساس دریافت کد رهگیری بانکی بود خاطر نشان کرد: اکنون با درخواست صاحب کالا و بر اساس سامانه از شرایط ارزی خارج و بدون کد رهگیری بانک، ترخیص می شوند.

وی، با اشاره به ترخیص کالای اساسی از جمله برنج شرح داد: در این راستا 3 هزار تن برنج وارداتی بخش خصوصی با اخذ کد رهگیری بانکی تا به امروز 1400 تن آن ترخیص شده و مابقی تا 3 تا 4 روز دیگر ترخیص و بارگیری می شود.

قره بیگی، با اشاره به وجود 10 هزار و 600 تن برنج رسوبی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خاطر نشان کرد: این برنج مربوط به شرکت بازرگانی دولتی است که تا به امروز 8 هزار تن آن ترخیص و بارگیری شده است.

مدیرکل گمرک بوشهر، با بیان اینکه 2500 تن دیگر این محموله برنج در حال ترخیص است گفت: علاوه بر این 10 هزار و 500 تن در انبار اختصاصی شرکت بازرگانی دولتی است که مشکل دریافت کد رهگیری آن برطرف شده و به زودی ترخیص می شود.

وی، با اشاره به اینکه کالا هایی که در فهرست 3200 قلم قرار دارند مسئله ای در ترخیص از گمرک ندارد افزود: در این راستا با موافقت وزیر صمت مشکل ثبت سفارش کالا ها هم برطرف شده که در ترخیص این کالا ها کمک بسکمک می کند.

قره بیگی بیان نمود: با این مصوبه و برنامه تدوینی، امیدوار هستیم با رسوب کالایی که در گمرک بوشهر وجود داشت بخش زیادی از این کالا ها ترخیص شود.

مدیرکل گمرک بوشهر افزود: بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت 3200 قلم کالا وارداتی از ناحیه تولید کننده و یا سایر اشخاص، مشمول ترخیص کالا می شوند.

وی با اشاره به ترخیص برنج های وارداتی رسوبی در گمرک بوشهر بیان نمود: از 24 هزار و 100 تن برنج وارداتی رسوبی در گمرک بوشهر تا به امروز 9 تاییدهزارو 400 تن آن ترخیص و بارگیری شده و مابقی در حال ترخیص شدن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 17

به "9400 تن برنج وارداتی ترخیص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9400 تن برنج وارداتی ترخیص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید