آزادراه خرم آباد به اراک، اولین پروژه آزادراهی که در 1400 مورد بهره برداری قرار می گیرد

به گزارش پرشین بلاگ، خبرنگاران/لرستان معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه خرم آباد به اراک بخشی از کریدور آزادراهی کشور از بندر امام خمینی تا تهران است.

آزادراه خرم آباد به اراک، اولین پروژه آزادراهی که در 1400 مورد بهره برداری قرار می گیرد

خیرالله خادمی در بازدید از مراحل ساخت قطعه اول آزادراه خرم آباد به اراک که یکم اردیبهشت ماه صورت گرفت، با بیان اینکه آزادراه خرم آباد - اراک اولین پروژه آزادراهی کشور است که در سال 1400 مورد بهره برداری قرار می گیرد، اظهار کرد: این پروژه از خرم آباد تا بروجرد و اراک امتداد دارد که طول آن 134 کیلومتر بوده و در مرحله اول حدفاصل خرم آباد به بروجرد به طول 67 کیلومتر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی شرح داد: این پروژه یکی از بخش های ناپیوسته کریدور آزادراهی مهم کشور است که قسمتی از راستا آزادراهی بندر امام خمینی تا تهران را شامل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه حدود 90 درصد است، اضافه کرد: اعتبار این پروژه از طریق منابع مشترک دولت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) که سرمایه گذار آزادراه است، تأمین شده است.

خادمی خاطرنشان کرد: این پروژه به صورت شش خطه و آزادراهی طراحی شده که می تواند در بحث ایمنی و افزایش ظرفیت حمل ونقل در این محور بسیار اثرگذار باشد و در کاهش تصادفات و افزایش سرمایه گذاری نقش مهمی ایفا کند.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه فاصله زمانی لرستان تا استان تهران به چهار ساعت تقلیل می یابد و با کاهش زمان تردد در این محور، قابل رقابت با سفرهای هوایی خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آزادراه خرم آباد - بروجرد - اراک فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و توسعه استان است و بهره برداری از آن شکوفایی لرستان را در پی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 316

به "آزادراه خرم آباد به اراک، اولین پروژه آزادراهی که در 1400 مورد بهره برداری قرار می گیرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "آزادراه خرم آباد به اراک، اولین پروژه آزادراهی که در 1400 مورد بهره برداری قرار می گیرد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادراه خرم آباد به اراک، اولین پروژه آزادراهی که در 1400 مورد بهره برداری قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید