ابراز خشنودی کوبا از گفت وگوهای ایران و عربستان

به گزارش پرشین بلاگ، یک دیپلمات ارشد کوبایی آغاز مذاکرات بین ایران و عربستان را ستود و آن را در پیشبرد صلح و ثبات بسیار ضروری برشمرد.

ابراز خشنودی کوبا از گفت وگوهای ایران و عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه کوبا سه شنبه شب به وقت تهران از گفت وگوهای ایران و عربستان استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری پرنسا لاتینا امیلیو لوزادا مدیرکل امور دوجانبه وزارت امور خارجه کوبا در حساب توییتری خود شروع تماس های ایران و عربستان را ستود. این دیپلمات ارشد کوبایی در این توییت بر نقش این گفت وگوها در پیشبرد صلح و ثبات بسیار ضروری در خاورمیانه تاکید نمود.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز عصر سه شنبه به وقت تهران در نشست هفتگی با رسانه ها به مذاکرات تهران و ریاض واکنش نشان داد.

هوا چونینگ از سخنگویان دستگاه دیپلماسی چین در پاسخ به سئوالی در مورد تایید مذاکرات تهران وریاض از سوی وزارت امور خارجه ایران گفت: ما از این مسئله استقبال می کنیم. چین شادمان است که شاهد است کشورها برای بهبود روابط و صلح و ثبات منطقه ای با هم در ارتباط هستند و گفت وگو می نمایند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید درباره اظهارات یکی از مقامات سعودی و تایید مذاکرات ایران و عربستان نیز بیان نمود: هدف گفت وگوها هم دوجانبه و هم منطقه ای بوده است. ما همیشه از این گفت وگوها در هر شکل و سطحی استقبال کردیم و سیاست جدید ما نیست ولی اجازه دهید منتظر بمانیم و نتیجه گفت وگوها را ببینیم و براساس نتایج قضاوت کنیم. شاید الان زود باشد درباره جزییات مذاکراتی و گفت وگوها صحبت کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره گفت وگوهای ایران و عربستان و آیا چرخش موضع عربستان ظاهری نیست؟ بیان نمود: در روابط بین الملل بیش از آن که به نیت خوانی و نیت ها بپردازیم به ارزیابی عملکردها می پردازیم.

خطیب زاده ادامه داد: قطعا تنش زدایی در روابط بین دو کشور عظیم اسلامی در منطقه خلیج فارس به نفع دو ملت و منطقه است. به عنوان کشوری مسئول فکر می کنیم که باید همیشه از برطرف کدورت ها و موضوعات بین دو کشور استقبال کنیم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره مذاکرات ایران و عربستان و تداوم آن بیان نمود: هدف این گفت وگوها هم مسائل دوجانبه و هم منطقه ای است و درباره جزییات آن در فضای عمومی صحبت نمی گردد. باید منتظر نتیجه باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 347

به "ابراز خشنودی کوبا از گفت وگوهای ایران و عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز خشنودی کوبا از گفت وگوهای ایران و عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید