جدول رده بندی لیگ برتر، استقلال صدرنشین است یا سپاهان؟

به گزارش پرشین بلاگ، با اعلام رای کمیته انضباطی مبنی بر شکست 3 بر صفر گل گهر در دیدارهای خود مقابل استقلال، سپاهان و پیکان، جدول لیگ برتر فوتبال باشگاهی کشور دچار تغییرات فراوانی شد.

جدول رده بندی لیگ برتر، استقلال صدرنشین است یا سپاهان؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، با اعلام رای کمیته انضباطی مبنی بر شکست 3 بر صفر گل گهر در ملاقاتهای خود مقابل استقلال، سپاهان و پیکان، جدول لیگ برتر دچار تغییرات فراوانی شد.آلومینیوم اراک که پیش از این صدرنشین لیگ برتر بود عملا تا رده سوم سقوط کرد. پرسپولیس هم یک پله در جدول صعود کرد و مکان چهارم را در اختیار گرفت.

**شرایط تیم های استقلال، سپاهان و پیکان چگونه شد؟

استقلال در ملاقات مقابل گل گهر به تساوی بدون گل رسیده بود و با این حکم، پیروزی 3 بر صفر برای این تیم 2 امتیاز به امتیازات آبی پوشان اضافه می گردد و این تیم 22 امتیازی می گردد و تفاضل گل این تیم از +8 به +11 ارتقا می یابد.

سپاهان در ملاقات مقابل گل گهر با نتیجه 4 بر 2 مغلوب شده بود که با حکم کمیته انضباطی، تیم اصفهانی 3 بر صفر برنده می گردد و به امتیازات این تیم 3 امتیاز اضافه شده و این تیم از امتیاز 19 به 22 می رسد. تفاضل گل این تیم هم 5+ اضافه شده و از +7 به +12 ارتقا می باید.

پیکان هم با یک گل مغلوب گل گهر شده بود که به این تیم هم 3 امتیاز افزوده می گردد و تفاضل این تیم +4 اضافه می گردد.

شاگردان حسینی با این رای عملا 15 امتیازی می شوند و با تفاضل گل +1 به رده هفتم صعود می نمایند.

**سقوط آزاد شاگردان قلعه نویی

گل گهر سیرجان هم با 3 شکست 3 بر صفر،7 امتیاز از این تیم کم می گردد (یک تساوی مقابل استقلال بدست آورده بود که 2 امتیاز از این تیم کسر شده بود) و با این شرایط با 12 امتیاز هشتم است. تفاضل گل شاگردان قلعه نویی هم از +7 به -5 تنزل یافت.

**استقلال صدرنشین است یا سپاهان

با توجه به این شرایط دو حالت رخ داده است و مشخص نیست دقیقا چه تیمی صدرنشین لیگ برتر شده است.

اگر ملاک بازی رو در رو در نظر گرفته گردد با توجه به برد هفته پیش استقلال مقابل سپاهان با نتیجه یک بر صفر، عملا آبی پوشان به علت فزونی در بازی رو در رو در صدر می ایستند. قانونی که قرار است در این فصل مورد استفاده واقع گردد.

اما از طرفی بعضی عقیده دارند که این قانون فقط برای انتهای فصل و مشخص تیم های قهرمان و تیم های سقوط نماینده برای جلوگیری از تبانی است که عملا در این صورت با تفاضل گل بهتر، سپاهان بالاتر از استقلال صدرنشین می گردد.

به هر حال با شرایط ایجاد شده به نظر می رسد اینکه قانون در طول فصل تفاضل گل برای مشخص صدرنشین و تیم های سقوط نماینده لحاظ گردد و جدول بر این

اساس شکل بگیرد، اما در انتهای فصل به یک باره بحث تفاضل گل حذف و بازی رو در رو در نظر گرفته گردد، قطعا سردرگمی برای تیم های لیگ برتر را ایجاد خواهد نمود.

در نهایت باید دید مسئولان مربوطه در این باره چه تصمیمی در نظر می گیرند. البته باید به این موضوع هم اشاره داشت که رای کمیته انضباطی درباره تیم گل گهر قابل تجدید نظر خواهی است و در نهایت کمیته استیناف رای قطعی را صادر خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 663

به "جدول رده بندی لیگ برتر، استقلال صدرنشین است یا سپاهان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدول رده بندی لیگ برتر، استقلال صدرنشین است یا سپاهان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید