جهانگیری مصوبه گاز رایگان مشترکان کم مصرف را ابلاغ کرد

به گزارش پرشین بلاگ، تهران (پانا) - مصوبه هیات وزیران برای محاسبه گازبهای مشترکین کم مصرف از ابتدای دی ماه 1399 با تخفیف صددرصد، از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد.

جهانگیری مصوبه گاز رایگان مشترکان کم مصرف را ابلاغ کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، در این مصوبه که به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی ابلاغ شده آمده است: این حکم شامل گازبها و کلیه هزینه های مرتبط با آن (مالیات، عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی) می باشد و صرفا سکونتگاه های دایمی در حال بهره برداری شهری و روستایی و همچنین سکونتگاه های عشایری می گردد.

هیات وزیران با تاکید بر اینکه گازبهای سایر مشترکان تا الگوی مشخص شده تغییری نخواهد کرد، تصویب نمود: مشترکان با میزان مصرف ماهانه بیش از الگوی مصرف، شش ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف گاز اقدام نمایند. در سرانجام این دوره، بهای گاز آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیش از الگوی مشخص شده باشد، به پیشنهاد وزارت نفت و تصویب شورای اقتصاد افزایش می یابد.

در مصوبه ابلاغی از سوی معاون اول رئیس جمهوری از وزارت نفت خواسته شده تا ضمن اجرای اقدامات بهینه سازی مصرف که به صورت رایگان توسط شرکت ملی گاز ایران آموزش داده می گردد، مشارکت در طرح های بهینه سازی مصرف گاز اعم از اصلاح سامانه موتورخانه ها و جایگزینی بخاری های فرسوده در دستور کار قرار گیرد.

در مصوبه دولت تصریح جدول الگوی کم صرفی (متر مکعب در ماه) به توضیح ذیل مشخص شده است: 1- ایام سرد اقلیم های 1، 2 و 3؛ 200 متر مکعب و کمتر در ماه، 2- ایام سرد اقلیم 4؛ 150 متر مکعب و کمتر، 3- ایام سرد اقلیم 5؛ 100 متر مکعب و کمتر و ایام گرم و همه اقلیم ها(نیم دوم فروردین تا نیمه اول آبان)، 45 متر مکعب و کمتر.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 84

به "جهانگیری مصوبه گاز رایگان مشترکان کم مصرف را ابلاغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری مصوبه گاز رایگان مشترکان کم مصرف را ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید