تور قطر ارزان: دعوت رسمی امیر قطر از رئیس جمهور برای شرکت در اجلاس سران کشورهای صادر کننده گاز

به گزارش پرشین بلاگ، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در ملاقات با رئیس جمهور کشورمان دعوت رسمی امیر قطر از سید ابراهیم رئیسی برای شرکت در اجلاس سران کشورهای صادر کننده گاز را تقدیم کرد.

تور قطر ارزان: دعوت رسمی امیر قطر از رئیس جمهور برای شرکت در اجلاس سران کشورهای صادر کننده گاز

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، رئیس جمهور روز پنجشنبه در ملاقات محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با اشاره به اهمیت همکاری های منطقه ای، گفت: تعمیق روابط و هم افزایی بیشتر کشورهای همسایه می تواند امنیت ساز باشد.

رئیسی با تاکید بر اهمیت سازوکارهای چندجانبه در تامین امنیت، به خصوص در حوزه انرژی، توضیح داد: ضروری است هماهنگی و هم افزایی در سیاست های انرژی کشورهای فراوری نماینده، حفظ و تقویت گردد.

رئیسی اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دوره تازه را توسعه و تعمیق روابط و همکاری با کشورهای منطقه و همسایه دانست و تاکید نمود: تهران همکاری های منطقه ای را به نفع صلح، امنیت و پیشرفت ملت های منطقه می داند و از آن استقبال می نماید.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های همکاری تهران - دوحه در بخش های مختلف سیاسی مالی و فرهنگی گفت: آمادگی داریم تمام زمینه های توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای را به نفع دو ملت فعال سازیم.

رئیسی با بیان اینکه حضور بیگانگان در غرب آسیا ناامنی و نگرانی ها را افزایش می دهد، اظهارداشت: بیگانگان به هویت و شخصیت ملت ها و دولت های منطقه احترام قائل نیستند و تصور می نمایند که کدخدای جهان هستند در حالی که آن ها باید روحیه استکباری و خودبرتربینی را کنار گذاشته و هویت و فرهنگ ملت ها را به رسمیت بشناسند.

رئیسی اظهارداشت: ملت ایران همیشه بر مواضع اصولی خود تاکید نموده و بدون توجه به خواست دشمنان با قوت راستا پیشرفت را طی می نماید، به نحوی که آمریکایی ها رسما اعلام کردند که فشار حداکثری آنها نتیجه ای نداشته است.

معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر نیز در این ملاقات پس از بیان دعوت رسمی امیر قطر از رئیسی برای شرکت در اجلاس سران کشورهای صادر نماینده گاز، اظهارداشت: قطر مصمم است تمام کوشش خود را برای افزایش سطح روابط با جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف سیاسی و مالی بکار گیرد و امیر قطر شخصا فرایند توسعه روابط بین دو کشور را پیگیری می نماید.

وزیر خارجه قطر اعلام نمود: قطر نیز در خصوص اینکه حضور نیروهای خارجی در منطقه آثار منفی دارد با ایران هم نظر است و معتقدیم کشورهای منطقه باید با اتکا به همکاری های منطقه ای راستا صلح و پیشرفت را در پیش بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 666

به "تور قطر ارزان: دعوت رسمی امیر قطر از رئیس جمهور برای شرکت در اجلاس سران کشورهای صادر کننده گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر ارزان: دعوت رسمی امیر قطر از رئیس جمهور برای شرکت در اجلاس سران کشورهای صادر کننده گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید