علت قطعی آب بعضی منطقه ها در تهران ریزش کوه در سد کرج بود؟

به گزارش پرشین بلاگ، نماینده مردم کرج، اشتهادر و فردیس علت قطعی آب بعضی منطقه ها در تهران و کرج را ریزش کوه در سد کرج در پی بارندگی های اخیر مطرح کرد.

علت قطعی آب بعضی منطقه ها در تهران ریزش کوه در سد کرج بود؟

نماینده مردم کرج، اشتهادر و فردیس علت قطعی آب بعضی منطقه ها در تهران و کرج را ریزش کوه در سد کرج در پی بارندگی های اخیر مطرح کرد.

به گزارش ایرنا؛ علیرضا عباسی شرح داد: وقوع بارندگی شدید و کم سابقه در روز پنجشنبه گذشته در منطقه البرز که منجر به بارش حدود 40 تا 50 میلیمتر باران در کمتر نیم ساعت شد، علاوه بر ریزش کوه در جاده چالوس، موجب بسته شدن جاده نیز شد و حتی بعضی از تونل ها کاملاً مسدود شدند، البته قسمتی از این ریزش ها وارد سد کرج شده و این مسئله دریچه های خروجی سد را دچار اختلال های کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: در پی این اختلالات، خروجی آب سد دچار مشکل شد؛ بنابراین تأمین آب بخشی از منطقه ها تهران و کرج برای چند روز امکان پذیر نبود.

عباسی توضیح داد: ازآنجاکه این اتفاق غیرقابل پیش بینی بود نمی توان گفت که قطعی آب در تهران و کرج ناشی از کوتاهی مسئولان است، به همین علت مسئولان مربوطه نمی توانستند از قبل قطعی آب را به مردم اطلاع دهند؛ چراکه اختلال در دریچه های خروجی سد کرج کاملاً غیرقابل پیش بینی بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 خرداد 1402 بروزرسانی: 27 خرداد 1402 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 950

به "علت قطعی آب بعضی منطقه ها در تهران ریزش کوه در سد کرج بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت قطعی آب بعضی منطقه ها در تهران ریزش کوه در سد کرج بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید