رکوردشکنی شناگر زن ایرانی در گینس

به گزارش پرشین بلاگ، در سال 2013، الهام 20 کیلومتر در دریای خزر شنا کرد. برای پایبندی به این قوانین، او یک مایو مخصوص ساخت که تمام بدن را می پوشاند و 6 کیلوگرم وزن در آب به او اضافه می نماید.

رکوردشکنی شناگر زن ایرانی در گینس

شناگر زن ایرانی چهارمین رکورد گینس خود را نیز ثبت کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت guinnessworldrecords، یک شناگر زن ایرانی با شکستن چهارمین رکورد و در عین حال به چالش کشیدن تابوها، به موفقیت قابل توجهی دست یافت.

این بار الهام السادات اصغری شنای 5 کیلومتری را با کشیدن قایق کایاک در 1 ساعت و 58 دقیقه و 40 ثانیه سپری کرد.

guinnessworldrecords در ادامه نوشت: زنان در ایران از پوشش خاصی پیروی می نمایند که طبق آن موها و بدن خود را می پوشانند. این بدان معنا بود که الهام السادات مایو کامل پوشیده بود که 6 کیلوگرم به وزن او اضافه می کرد و به همین دلیل رکوردشکنی او را بیش از پیش چشمگیر می کرد.

قابل ذکر است که الهام چندین رکورد را که قبلاً در اختیار مردان بود، شکسته است، از جمله شنای 10 کیلومتری با یک دست در آبهای آزاد، که در 4 ساعت و 58 دقیقه تکمیل شد و بر این اساس او رکورد تئودور تسوتکوف از بلغارستان را شکست.

او بعلاوه استاندارد جدیدی را برای شنای مسافت طولانی در حالی که دستبند به دست دارد مشخص کرد و نه یک بار بلکه دو بار رکورد را شکسته است. آن رکورد اکنون در اختیار شهاب علام مصری است.

الهام از 5 سالگی شنا را آغاز کرد و در 17 سالگی آغاز به آموزش به دیگران کرد. رویای او شنا کردن در آب های آزاد بود، بنابراین برای رسیدن به هدفش در پی برنامه های آموزشی بود. پدرش کشتی گیر بوده و به همین دلیل از دخترش حمایت کرد و او را تشویق به ثبت رکورد کرد.

الهام درباره رکورد خود گفت: این رکورد اخیر برای من چالش برانگیزترین رکورد بود چون در آن به ترکیبی از قدرت، سرعت و استقامت احتیاج داشتم. من بیشتر برای شنای استقامتی مناسب هستم. در کیلومتر سوم، پاهایم کاملا خسته شده بودند و فشار قابل توجهی به من وارد شد.

بیشتر اوقات پدرم مرا همراهی می نماید، اما برای این رکورد خاص، به علت کهولت سن نتوانست به من ملحق گردد، بنابراین من خودم این کار را انجام دادم. کوشش های خستگی ناپذیر من برای مبارزه و غلبه بر چالش ها هرگز آسان نبوده است. در طول زندگی ام، خودم را وقف این هدف نموده ام و حاضر نشدم مانعی بر سر راهم داشته باشم. تعهد و عزم تزلزل ناپذیر من با موفقیت های رکوردشکنی من که به وسیله رکوردهای معتبر دنیای گینس به رسمیت شناخته شده است، بیشتر تقویت شده است. این رکوردها گواهی بر قدرت و انعطاف زنان است و من مفتخرم که از آنها به عنوان بستری برای الهام بخشیدن به دیگران برای پیوستن به من در این مبارزه مهم استفاده می کنم.

در سال 2013، الهام 20 کیلومتر در دریای خزر شنا کرد. برای پایبندی به این قوانین، او یک مایو مخصوص ساخت که تمام بدن را می پوشاند و 6 کیلوگرم وزن در آب به او اضافه می نماید.

من به کاری که انجام می دهم افتخار می کنم و رکوردهای گینس را بستر حمایتی برای به اشتراک گذاشتن پیامم به دنیا می دانم. رکوردشکنی های من گواهی بر فداکاری و قدرت من است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1402 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 937

به "رکوردشکنی شناگر زن ایرانی در گینس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی شناگر زن ایرانی در گینس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید