فاز دوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت فردا آغاز می شود

به گزارش پرشین بلاگ، به گزارش خبرنگاران، مینو محرز، محقق واکسن کوو ایران برکت با اشاره به صدور مجوز کمیته اخلاق برای آغاز تلفیقی فاز دوم و سوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت اظهار کرد: فاز دوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت از فردا آغاز می شود. در فاز دوم تست انسانی، واکسن به حدود 400 نفر در گروه های سنی 18 تا 50 سال و 50 تا 75 سال تزریق خواهد شد.

فاز دوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت فردا آغاز می شود

وی درباره نتایج فاز یک تست انسانی گفت: در فاز یک تست انسانی خوشبختانه عارضه ای در داوطلبین به وجود نیامد؛ فاز یک تست انسانی با هدف بررسی ایمن بودن واکسن کرونا انجام می شود که نتایج بسیار خوبی در بر داشته است و اثربخشی واکسن کرونا در فاز دوم تست انسانی معین خواهد شد.

محرز ادامه داد: در فاز دوم، واکسن را به دو گروه جوان و مسن تزریق و اثربخشی در هر دو گروه سنی را بررسی خواهیم کرد.

گفتنی است فاز نخست تست انسانی واکسن کوو ایران برکت با تزریق به 56 داوطلب انتها یافته است، فاز دوم با تزریق به 400 نفر و فاز سوم با تزریق به حدود 20 هزار داوطلب ادامه خواهد یافت و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرده است: در زمینه تولید انبوه این واکسن، قابلیت زیادی داریم و ظرف دو تا دو و نیم ماه آینده، دغدغه ای برای واکسن کرونا نخواهیم داشت و اواسط اردیبهشت یا هفته اول خرداد واکسیناسیون کرونا برای مردم با واکسن کوو ایران برکت آغاز خواهد شد .

منبع: تسنیم

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 237

به "فاز دوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت فردا آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز دوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت فردا آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید