نفوذ هکرها به شبکه اطلاعات تسلیحات هسته ای آمریکا!

به گزارش پرشین بلاگ، منابع خبری گزارش داده اند سازمانی که وظیفه نظارت بر زرادخانه تسلیحات هسته ای آمریکا را بر عهده دارد هم جزو نهادهایی است که هکرها پیروز به نفوذ به آن شده اند.

نفوذ هکرها به شبکه اطلاعات تسلیحات هسته ای آمریکا!

به گزارش خبرنگاران از فارس، یک رسانه آمریکایی گزارش داده سازمان ملی امنیت هسته ای آمریکا هم جزو نهادهای فدرالی است که هکرها به آن نفوذ نموده اند.

پولیتیکو به نقل از منابع مطلع گزارش داده وزارت انرژی و سازمان ملی امنیت هسته ای آمریکا جزو آن دسته از نهادهای فدرال هستند که هکرها پیروز به نفوذ به آنها شده اند.

سازمان امنیت ملی هسته ای آمریکا یکی از سازمان های فدرال دولت ایالات متحده است که نظارت بر زرادخانه های تسلیحات هسته ای این کشور را بر عهده دارد.

این دو نهاد آمریکایی بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفته اند فعالیت های مشکوکی را در شبکه های متعلق به کمیسیون فدرال تنظیم مقررات انرژی، آزمایشگاه های هسته ای سندیا و لس آموس و چند نهاد دیگر شناسایی نموده اند.

طبق این گزارش، وزارت انرژی و سازمان ملی امنیت هسته ای روز پنجشنبه فرایند اطلاع رسانی به نهادهای مقتضی در کنگره درباره نفوذ به شبکه هایشان را شروع نموده اند.

تحقیقات فدرال در وزارت انرژی و سازمان ملی امنیت هسته ای از چند روز پیش شروع شده و محققان در کوششند تعیین نمایند هکرها به چه اطلاعاتی دست یافته اند و چه اطلاعاتی را توانسته اند به سرقت ببرند.

منابع مطلع به پولیتیکو می گویند مقام های وزارت انرژی آمریکا هنوز در این باره که آیا هکرها به اطلاعاتی دست پیدا نموده اند یا خیر اطمینان ندارند. به گفته آنها، تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و ممکن است برآورد حجم خسارات وسیع وارده چندین هفته طول بکشد.

پولیتیکو نوشته حمله به وزارت انرژی آمریکا آشکارترین علامت هشدار مبنی بر این است که هکرها توانسته اند به شبکه های متعلق به یکی از بخش های اصلی امنیت ملی آمریکا دست پیدا نمایند.

تا روز پنجشنبه ظن اصلی این بود که هکرها با نفوذ به شرکت سولارویندز که تأمین نماینده اصلی محصولات فناوری اطلاعات برای صدها نهاد دولتی و شرکت خصوصی است توانسته اند شبکه های متعلق به نهادهای فدرال آمریکا را هک نمایند.

اما شامگاه پنجشنبه گزارش شد مقام های دولت فدرال آمریکا هشدار داده اند هکرها از بدافزارها و فنون تهاجمی بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا گمان می شده برای پیشبرد حملاتشان استفاده نموده اند.

نیویورک تایمز نوشته هشدار وزارت امنیت داخلی آمریکا موید نگرانی هایی است که پیش از این شرکت فایر آی (یک شرکت فعال در زمینه امنیت سایبری) مطرح نموده بود. این شرکت گفته بود که هکرها احتمالاً از چندین جهت برای پیشبرد حملات خود استفاده نموده اند.

فایر آی نخستین شرکتی بود که به دولت آمریکا خبر داد هکرهای وابسته به دستگاه های اطلاعاتی روسیه از بهار امسال پیروز به نفوذ به شبکه های حساسی شده اند که وظیفه نظارت بر نرم افزارهای مورد استفاده نهادهای دولت آمریکا را بر عهده داشته است.

کشف جهتهای جدید برای حمله از آن جهت حائز اهمیت است که کار محققان فدرالی را که در حال کوشش برای ارزیابی میزان خسارت ها و حجم اطلاعات به سرقت رفته توسط هکرها هستند را به شدت سخت و پیچیده می نماید.

این محققان در حال اجرا تحقیقات در مورد شبکه های رایانه ای مورد استفاده توسط وزارت خانه های خزانه داری، پنتاگون، وزارت بازرگانی و آزمایشگاه های هسته ای آمریکا هستند.

با گذشت چند روز از اولین گزارش حمله سایبری به نهادهای دولت آمریکا، سازمان های اطلاعاتی و امنیتی این کشور می گویند این حملات ادامه دارد و به دلیل پیچیدگی و گستردگی میزان خسارات ناشی از آن همچنان نامعلوم است.

اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا)، مدیر اطلاعات ملی و آژانس امنیت سایبری و زیرساختی آمریکا در بیانیه ای مشترک اعلام کردند کارگروه ویژه ای برای پاسخ به این حملات پیچیده که آن را قابل توجه و مستمر خوانده اند، تشکیل داده اند.

این حملات از ماه ها پیش در جریان بوده اند. گفته می گردد هکرها در ماه مارس (نیمه دوم اسفند-نیمه اول فروردین) درج بدافزار را در به روزرسانی های نرم افزاری شرکت فناوری آمریکایی سولار ویندز- که بخش دولتی و مشتریان خصوصی آمریکایی از نرم افزار Orion این شرکت برای مدیریت شبکه های خود استفاده می نمایند- شروع کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 79

به "نفوذ هکرها به شبکه اطلاعات تسلیحات هسته ای آمریکا!" امتیاز دهید

1 کاربر به "نفوذ هکرها به شبکه اطلاعات تسلیحات هسته ای آمریکا!" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفوذ هکرها به شبکه اطلاعات تسلیحات هسته ای آمریکا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید