کارگران هنوز مشغول حفر چاهند!

به گزارش پرشین بلاگ، تهران (پانا) -این بار پای پله های باغ ملی تهران، دو کارگر و ناظری در حال کارند برای حفر چاه و هنوز نشانه های چاه قبلی که در طول یک هفته گذشته حفر شده، پابرجاست.

کارگران هنوز مشغول حفر چاهند!

به گزارش ایسنا، براساس آن چه در نخستین خبرهای منتشر شده، آمده است؛ حفرچاه برای جمع کردن آب های سطحی درحال انجام است، اقدامی که می توان آن را یکی از خطرناک ترین اقدامات در مجاورت یک بنای تاریخی دانست. هر چند در همان زمان هشدارهای اولیه به واسطه نزدیکی چاه حفر شده به سر در بنای تاریخی باغ ملی مطرح شدند اما دومین چاه هم با فاصله کمی از سردر باغ ملی (در حوالی میدان توپخانه و میدان مشق) حفر شده و با وجود اعتراض ها، کارگران هنوز مشغول کارند.

با انتشار این خبر در فضای مجازی، اردشیر اروجی، از مدیرانی قدیمی حوزه میراث فرهنگی، نیز واکنش نشان داد. او نوشته است: حال اگر ناچار شده اند برای دفع آب های سطحی چاه جذبی بزنند هر چند در این موارد راه های بهتری نیز وجود دارد ولی حداقل میراث فرهنگی نظارت کند، اگر فاصله ایمنی ازجرزهای سردر وجود داشته باشد، چه اشکالی دارد ما در فاصله دورتر چاه را حفر کنیم و بعد با تونل زیرزمینی آب را به آن قسمت هدایت کنیم. برای میراث فرهنگی شرمندگیست این اتفاقات بغل گوشش در یک بنای تاریخی مهم.

بارش باران در سال های گذشته نشان از وجود مسئله ای اساسی در سطح زمین میدان مشق داشت، وقتی بارش باران، محوطه میدان را به دریاچه ای در آب تبدیل می کرد، حال اگر قرار است این مشکل آن هم بعد از گذشت ماه های قبل در تابستان که بهترین زمان برای برطرف کردن این شرایط بود را به این شکل برطرف کنند، به نظر می رسد، نه تنها آن مشکل به طور کامل برطرف نمی شود بلکه می تواند مسائلِ جدیدی را نیز به آن اضافه کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 64

به "کارگران هنوز مشغول حفر چاهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران هنوز مشغول حفر چاهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید