بانک در ایّام تعطیلی دوهفته ای باز است

به گزارش پرشین بلاگ، بانک مرکزی گفت: از روز شنبه که برای کنترل شیوع بیماری کرونا بعضی از مشاغل تعطیل می شوند، شعب بانک ها با حداکثر نصف تعداد کارکنان فعالیت خواهند داشت.

بانک در ایّام تعطیلی دوهفته ای باز است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به نقل از روبط عمومی بانک مرکزی، پرداخت وام قرض الحسنه یک میلیونی به حدود 10 میلیون سرپرست خانوار که درآمد ثابت ندارند از محل همان اعتبارات 75 هزار میلیارد تومانی اختصاصی نظام بانکی برای مقابله با آثار کرونا است. برای حفظ ثبات اقتصادی و جلوگیری از انحراف از هدف تورمی، علی رغم احتیاج به منابع اقتصادی جهت تأمین احتیاج های معیشتی مردم، بانک مرکزی چاره ای جز ادامه سیاست های انضباطی خود و عدم انبساط جدید پولی ندارد.

با توجه به اهمیت کنترل نقدینگی و تورم، یاری های دیگری نیز که از سوی دولت و مجلس محترم برای معیشت مردم درنظر گرفته می گردد، به این نکته مهم توجه داشته اند و به منابعی غیر از منابع بانک مرکزی، برای تأمین آن، تکیه می نمایند. بانک مرکزی درخصوص کنترل تورم حداکثر کوشش خودرابه عمل آورده و از تمام ابزار های لازم استفاده خواهد نمود.

در آذرماه که برای کنترل شیوع بیماری کرونا بعضی از مشاغل تعطیل می شوند، شعب بانک ها با حداکثر نصف تعداد کارکنان فعالیت خواهند داشت. ضمن قدردانی از کوشش های فداکارانه تمام همکاران بانکی در شعب بانک ها، تمهیدات لازم برای کاهش ضرورت حضور مشتریان در شعب، بر اساس دستور العمل های ابلاغی، پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 16

به "بانک در ایّام تعطیلی دوهفته ای باز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک در ایّام تعطیلی دوهفته ای باز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید