تعطیلاتی عالی در کامبوج

به گزارش پرشین بلاگ، کامبوج به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری خاص در جنوب شرقی آسیا است که با وجود معابد تاریخی، جنگل ها و سواحل پهناور، مرکز بین المللی و مردمی مهمان نواز دور از دسترس نیست. در ادامه با خبرنگاران باشید.

تعطیلاتی عالی در کامبوج

برخی از مسافران تمام مدت سفر خود را در کامبوج به سر می برند، اما برخی دیگر که از کشورهای همسایه، مانند تایلند یا ویتنام به این مکان می آیند، فقط برای سیاحت و تجربه سفری کوتاه به کامبوج سفر می نمایند. اصلا مهم نیست بخواهید 48 ساعت در این کشور بمانید یا یک ماه؛ کامبوج به هیچ وجه ناامیدتان نخواهد نمود.

برای داشتن سفری آسوده تر، کامبوج را به چهار بخش تقسیم می کنیم:

سیم ریپ، پنوم پن، سیهانوکویل و کامپوت وکپ.

اگر فقط چند روز در کامبوج اقامت دارید، احتمالا فقط برای رفتن به دو شهر وقت خواهید داشت تا بتوانید نهایتا طی یک هفته یا 10 روز به تمامی نقاط این شهرها سر بزنید. هر چند، مطمئنا بعد از تماشا این مکان ها دوست دارید بیشتر بمانید.

1. سیم ریپ (Siem Reap)

نگاه اجمالی به این شهر

سیم ریپ شهری کوچک، آفتابی و دلنشین در شمال کامبوج است. مجموعه معابد انگکور وات و بقایای مرکز امپراطوری خمر که بین قرون 9 تا 15 میلادی حکومت می نموده اند نیز در این شهر قرار دارند. انگکور وات بزرگ ترین بنای تاریخی مذهبی روی زمین است که با عناوین عجایب دنیا و میراث دنیای یونسکو نیز به ثبت رسیده است. می توانید در مجموعه معابد بسیار زیبای این شهر مانند معبد انگکور تام که کمی خارج از شهر نیز هست چندین روز به گشت و گذار بپردازید. اما سیم ریپ به جز معبد، چیزهای دیگری هم دارد. منطقه Pub Street که شب ها آغاز به کار می نماید، دارای معماری به سبک دوران مستعمره آمریکا است. در این ناحیه رستوران های بی شمار و فروشگاه های پر زرق و برق فراوانی وجود دارد. می توانید دوچرخه ای کرایه نموده و به گشت و گذار بپردازید؛ اما برای مقابله با گرد و خاک، حتما عینک و ماسک بهره ببرید. بعلاوه می توانید به پرورشگاه CIO در حومه شهر رفته و با مردم محلی ارتباط برقرار کنید.

حداقل زمان اقامت

اگر وقت زیادی ندارید، می توانید ظرف دو روز و یک شب از انگکور وات و مکان های تماشای سیم ریپ تماشا کنید.

مکان اقامت

تعداد زیادی هتل، مهمان خانه و هتل های خانوادگی (هتل هایی که صاحبانش افراد خانواده بوده و اداره اش نیز بر عهده خودشان است) در سیم ریپ وجود دارد. هتل هایی که برای هر شب 25 الی 40 دلار هزینه طلب می نمایند، از امکانات رفاهی خوبی برخوردارند. توصیه می کنیم حتما هتلی را برای اقامت انتخاب کنید که استخر داشته باشد؛ زیرا هوا در این شهر بسیار گرم است. گالری هنری ماریوت به زودی در سیم ریپ آغاز به کار خواهد نمود؛ این مکان مناسب کسانی است که هدفشان از آمدن به این شهر، سفری کاری یا سرگرمی است.

رفت و آمد

اتوبوسی که از پنوم پن و دیگر نقاط به سیم ریپ می رود، بسیار خسته نماینده است؛ چرا که ممکن است 7 ساعت یا بیشتر در راه باشید. در عوض، پیشنهاد ما پرواز از پنوم پن یا سیهانوکویل است. شرکت های هواپیمایی زیادی به این مکان ها پرواز نمی نمایند، اما هواپیمایی های محلی، یعنی Basaka Air و هواپیمایی آنگکور کامبوج روزانه چندین بار و با قیمت 80 دلار یا کمتر برای عموم در دسترس هستند. فقط یادتان باشد که سبک سفر کنید؛ چون اگر بار زیادی به همراه داشته باشید مجبور خواهید شد با یکی از هواپیماهای کوچک و گران قیمت سفر کنید که مدت پروازتان را تا یک ساعت افزایش می دهد.

سیم ریپ بعلاوه مکانی ایده آل برای پروازهای بین المللی محسوب می گردد که معمولا قیمت بلیط پروازهایش کمتر از مرکز کامبوج، یعنی پنوم پن است.

بسته پیشنهادی ما

اگر زمان کافی دارید، سری به روستاهای شناور روی آب در حوالی دریاچه تانل سپ بزنید. دو روستای پربازدیدی که معمولا تاکسی ها و تورهای گردشگردی، مسافران را به آنجا می برند، بیش از حد شلوغ و آشفته است که حتی گاها دارای شیاد و کلاهبردار نیز هست. در عوض می توانید از روستای شناور و کم بازدید کومپونگ خلینگ تماشا کنید. این روستا کمی دورتر است اما ارزشش را دارد.

2. پنوم پن (Phnom Penh)

نگاه اجمالی به این شهر

پنوم پن تا قبل از جنگ داخلی سخت و نیز حکومت خمرهای سرخ، دنیا شهری بزرگ و در حال رشد بود که از آن با عنوان پاریسِ آسیای جنوب شرق یاد می شد. اکنون پنوم پن یک بار دیگر نام و آوازه برترین شهر منطقه را باز پس گرفته است. اغلب گردشگران از کاخ سلطنتی، میدان های کشتار و دیگر جاذبه های فرهنگی تماشا می نمایند. در ادامه منطقه ها تماشای پنوم پن را به تفصیل معرفی خواهیم کرد.

حداقل زمان اقامت

بسیاری از گردشگران فقط از پنوم پن عبور می نمایند، اما توصیه ما این است که حداقل یک شبانه روز را در این شب سپری کنید. این شهر مکانی ایده آل برای استراحت و برطرف خستگی قبل از رفتن به دیگر نقاط کشور می باشد.

مکان اقامت

هتل ها و مسافرخانه های زیادی در نزدیکی رودخانه وجود دارد، اما به دلیل سر و صدای زیادی که شب ها در این منطقه ها وجود دارد توصیه می کنیم به هتل های G11 یا Plantation در خیابان 184 بروید. این هتل ها از جمله مکان های باارزش و مخفی شهر هستند.

رفت و آمد

پروازهای بسیاری برای رفتن به پنوم پن در فرودگاه این شهر واقع شده است. این فرودگاه به تازگی توسعه داده شده و اکنون میزبان مسافران بیشتری است. فقط به یاد داشته باشید برای رسیدن به فرودگاه در ساعات شلوغی و پُر ترافیک، باید زمان بیشتری مدنظر داشته باشید. بلیط اتوبوس برای رفتن به اقصی نقاط کشور یا هوشی مین و بانکوک تقریبا از تمامی هتل ها، تورهای گردشگری و آژانس های مسافرتی قابل تهیه است،اما اگر با بیش از یک همراه سفر می کنید، توصیه می کنیم حتما خودروی شخصی کرایه کنید.

بسته پیشنهادی ما

به گداها و بچه ها خیابانی که در حوالی رودخانه هستند پولی ندهید! آنان ممکن است با التماس و خواهش دل شما را به دست آورند، اما اگر شما تن به خواسته شان دهید، با این کار فقط چرخه وابستگی آنان را تداوم بخشیده اید؛ چرخه ای که عمدتا از سمت افراد سودجو و تبهکاران در حال گردش است. در عوض می توانید به سازمان های غیردولتی مانند Connecting Hands Café، Yoda Craft، the Sunflower Orphanage و دیگر مراکز نیکوکاری مراجعه و به بچه ها بی سرپرست یاری کنید.

رستوران های خوب زیادی در این شهر وجود دارد، اما سعی کنید غذاهای خیابانی را امتحان نکنید. علی رغم فقر موجود در پنوم پن، این شهر نسبتا امن است، اما با این حال دزتماشا کیف دستی و دوربین به وسیله موتورسواران در این شهر، تبدیل به امری رایج شده است.

3. سیهانوکویل (Sihanoukville)

نگاه اجمالی به این شهر

سیهانوکویل (ملقب به اسنوکی)، شهری در جنوب غربی کامبوج است که به خاطر زیبایی های طبیعی اش معروف است. ساحل سرندیپیتی میزبان مسافران و گردشگرانی است که عمدتا برای سرگرمی و گشت و گذار به آنجا می فرایند. متأسفانه سرندیپیتی مکانی کثیف و ناامن، به ویژه در شب است.

اما جای نگرانی نیست، در فاصله 15 دقیقه ای خارج از شهر، سواحل اوترس 1 و 2 مکانی بسیار زیبا و دلنشین برای سرگرمی در کنار خانواده است. اسنوکی درست همان اکه می توانید به وسیله آن به جزایر زیبای کوه رونگ و کوه رونگ سانلوم در 12 مایلی ساحل بروید.

حداقل زمان اقامت

اگر می خواهید از جزایر هم تماشا کنید، احتمالا به سه روز کامل احتیاج خواهید داشت؛ بنابراین نباید عجله کنید تا با آرامش همه جا را ببینید.

مکان اقامت

در سیهانوکویل، مکانی به نام The Reef وجود دارد که یک سرگرمیگاه با رستوران، استخر، اتاق و ماساژورهای فوق العاده است. اگر به این مجموعه سر بزنید، عاشقش خواهید شد.

حواستان باشد پیش از رفتن به کوه رونگ و کوه رونگ سانلوم هتل خود را رزرو کنید. به یاد داشته باشید اقامت در جزایر این شهر بسیار راحت تر است؛ احتمالا با یک مسافرخانه کوچک به همراه یک پنکه، پشه بند، برق شهری و اتصال اینترنت Wi-Fi محدود کارتان راه خواهد افتاد. اگر به کرم ضدآفتاب، حشره کش و داروی ضدتهوع احتیاج دارید، حتما همراه خود داشته باشید.

رفت و آمد

اتوبوس و ون های زیادی برای رفت و آمد در کامبوج وجود دارد. بعلاوه سیهانوکویل، به منظور رفاه حال مسافران، فرودگاه اختصاصی خودش را برای پرواز به سیم ریپ یا پنوم پن دارد.

بسته پیشنهادی ما

کوه رونگ مانند ساحل سرندیپیتی معمولا برای جوانانی مناسب است که خواهان خوش گذرانی و مهمانی هستند؛ در حالی که کوه رونگ سانلوم مکانی بسیار مناسب تر و شادتر برای عاشقان طبیعت است. اگر وقت کافی برای تماشا تمامی جزایر این شهر ندارید، می توانید قایقی کرایه نموده و به برخی از جزایر فوق العاده سیهانوکویل بروید.

4. کامپوت و کپ (Kampot and Kep)

نگاه اجمالی به این شهرها

دو شهر کامپوت و کپ، شهرهایی بسیار زیبا و دارای آب و هوایی خنک هستند که در بین سیهانوکویل و پنوم پن قرار گرفته اند. کامپوت درست در کنار رودخانه است و کافه هایی دلنشین، معماریِ دوران مستعمره آمریکا و بازارهای شبانه در خیابان های روستایی اش دارد. در اینجا می توانید سوار قایق کایاک شوید یا به همراه تورهای گردشگری قایقی به گشت وگذار بپردازید، از مزارع محلی فلفل تماشا کنید یا به رودخانه رفته و از شنا کردن لذت ببرید.

کپ، دهکده ای کوچک با سواحل زیبا در فاصله 20 دقیقه ایِ کامپوت است. اما برترین چیزی که در اینجا عایدتان می گردد، استراحتگاه های فوق العاده اش است. تنها روستایی که در مرکزش، دارای آلاچیق های روباز با ننو (تختخواب های توری) است. استفاده از این ننوها برای عموم آزاد است. عمده معروفیت کپ به خاطر خرچنگ هایش است. دوره گردهای زیادی وجود دارند که خرچنگ، میگو و ماهی های خوشمزه را به همراه نارگیل تازه به مسافران ارائه می دهند. مزرعه پروانه نیز مکانی بسیار تماشای در خارج از شهر است. بعلاوه می توانید موتوری کرایه نموده و از جاده های زیبا به کوهستان بوکور بروید.

حداقل زمان اقامت

یک شب برای ماندن در کپ کافی است؛ اگرچه بیشتر ماندن، خالی از لطف نخواهد بود. با این حال برای ماندن در کامپوت احتیاج به یک یا دو روز خواهید داشت.

مکان اقامت

از مرکز کامپوت بیرون رفته و شبی را در یک کلبه، آلونک یا استراحتگاه طبیعی در کنار رودخانه بگذرانید. ویلا ویچی و لس منگوریس مکان های مناسبی برای اقامت هستند.

در کپ، خانه ساحلی بسیار زیباست که در کنار ساحل نیز واقع شده است. سرگرمیگاه طبیعی ورندا نیز مکانی بسیار دلنشین در خارج شهر است.

رفت و آمد

مردم معمولا از کامپوت و کپ در میانه راه سیهانوکویل یا در راه بازگشت به پنوم پن تماشا می نمایند. می توانید به راحتی با ون، اتوبوس به این شهرها برسید. بعلاوه امکان کرایه خودروی شخصی با هزینه حدودا 35 دلار برای مسافران فراهم است.

بسته پیشنهادی ما

گوشی تلفن همراه خود را خاموش و کارتان را فراموش کنید، روی یک ننو در نسیم خنک دراز بکشید، غذای دریایی کامبوجی بخورید و مطمئن باشید تمامی لحظاتی را که در کامبوج گذراندید، تا مدت ها به یاد خواهید داشت.

منبع: کجارو / huffingtonpost.com
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 635

به "تعطیلاتی عالی در کامبوج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلاتی عالی در کامبوج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید