جزئیات پرداخت ماهانه 120 هزار تومان از زبان یک نماینده مجلس

به گزارش پرشین بلاگ، خبرنگاران : مجتبی رضاخواه گفت: بر اساس طرح الزام دولت به پرداخت یارانه خرید کالا های اساسی، از ابتدای مهر به سه دهک پایین جامعه یعنی حدود 20 میلیون نفر، ماهانه 120 هزار تومان پرداخت می گردد.

جزئیات پرداخت ماهانه 120 هزار تومان از زبان یک نماینده مجلس

به گزارش خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، مجتبی رضاخواه با حضور در تحریریه بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: منابعی که برای تامین مالی این طرح در نظر گرفته شده بود، ابهاماتی داشت و در جلساتی که با شورای نگهبان داشتیم، این ابهامات را برطرف کردیم.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح حدود 30 هزار میلیارد تومان احتیاج است، افزود: در آنالیز هایی که در جلسات کارشناسی مجلس و شورای نگهبان وجود داشت، کوشش کردیم معلوم باشد که دولت برای تامین این طرح چه کار هایی را باید انجام دهد که عملاً از فروش دارایی های دولت خواهد بود.

رضاخواه با اشاره به اینکه آقای رئیس جمهور طرحی را برای تامین کالا های اساسی و معیشت مردم در نظر دارند که بر مبنای آن یارانه 100 هزار تومانی به حدود یک سوم جمعیت کشور پرداخت می گردد، ادامه داد: این موضوع نشان می دهد که امکان اجرای این طرح وجود دارد.

وی گفت: حساسیت ویژه ای در مجلس و شورای نگهبان وجود داشت که منابع مالی که برای اجرای طرح الزام دولت به پرداخت یارانه خرید کالا های اساسی در نظر گرفته شده است، قابلیت اجرا داشته باشد.

رضاخواه با تاکید بر اینکه حتما از بازوی نظارتی مجلس برای اجرای خوب این طرح استفاده خواهیم کرد، ابراز امیدواری کرد: با همکاری دولت و مجلس، این طرح به خوبی اجرا گردد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره منابع مالی اجرای طرح الزام دولت به پرداخت یارانه خرید کالا های اساسی گفت: حدود 18 هزار میلیارد تومان از منابع مالی این طرح از محل فروش سهام دولت در پالایشگاه ها، 12 هزار میلیارد تومان از فروش سهام عدالت در صنایع و 7 هزار میلیارد تومان از فروش سهام دولت در بانک ها و بیمه است.

رضاخواه با اشاره به شرایط ویژه مالی کشور افزود: به علت تحریم های آمریکا، فروش نفت کاهش یافت و به علت شیوع کرونا، بعضی افراد، شغل خود را از دست دادند و برای تامین معیشت خود دچار مشکل شدند بنابراین مجلس کوشش کرد برای تامین معیشت مردم، این طرح را به صورت موقت اجراءکند.

وی افزود: سه دهک نخست که حدود 20 میلیون نفر می شوند افرادی هستند که یا تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی و یا سازمان های امدادی مانند آن هستند و حدود 7 میلیون نفر هم تحت پوشش هیچ نهادی نیستند، این افراد نفری 120 هزار تومان ماهانه دریافت می نمایند.

رضاخواه ادامه داد: به جز این افراد، حدود 40 میلیون نفر که دهک های 4-5 و 6 هستند به ازای هر نفر 60 هزار تومان ماهانه دریافت می نمایند.

وی گفت: این مبالغ به صورت نقدی به حساب سرپرست خانوار واریز می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 1

به "جزئیات پرداخت ماهانه 120 هزار تومان از زبان یک نماینده مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت ماهانه 120 هزار تومان از زبان یک نماینده مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید