رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواهان برکناری ترامپ شد

به گزارش پرشین بلاگ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواهان فعال سازی اصل 25 قانون اساسی در مورد برکناری رئیس جمهور به عنوان شرایط اضطراری شد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواهان برکناری ترامپ شد

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس، معاون ترامپ خواست با اجرای متمم 25 قانون اساسی دونالد ترامپ، را از ریاست جمهوری برکنار کند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ترامپ فردی بسیار خطرناک است که نباید به کار خود ادامه دهد و این یک شرایط اضطراری درجه یک است.

وی اضافه کرد اگر مایک پنس معاون رئیس جمهور با اجرای ماده 25 قانون اساسی موافقت نکند، کنگره مستقیما برای استیضاح ترامپ اقدام میکند.

پلوسی ادامه داد: فکر نمی کنم طولانی شدن پاسخ از معاون رئیس جمهور طول بکشد. یا بله است یا نه.

نانسی پلوسی اضافه کرد که هر روز از 13 روز باقی مانده از ریاست جمهوری دونالد ترامپ ممکن است تبدیل به نمایشی از وحشت گردد. او همچنین دونالد ترامپ را خطری مرگبار برای شهروندان آمریکا و دموکراسی این کشور توصیف کرد.

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده تاکید نمود که در انتظار تصمیم مایک پنس، معاون رئیس جمهوری و دیگر اعضای کابینه دونالد ترامپ برای برکناری او از قدرت است. وی تهدید کرد که در صورت عدم برکناری رئیس جمهوری مجلس نمایندگان طرح استیضاح رئیس جمهوری را بار دیگر آنالیز و تصویب خواهد نمود.

نانسی پلوسی در بخش دیگری از سخنانش حوادث روز چهارشنبه در واشنگتن را بزرگترین هدیه دونالد ترامپ به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دانست.

کنگره آمریکا در ساعات اولیه بامداد روز پنجشنبه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری روز سوم نوامبر را تائید کرد. نشست مشترک مجلس نمایندگان و مجلس سنا پس از وقفه ای چند ساعته که به دنبال حمله گروهی از طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره ایجاد شد نشست خود را از سر گرفتند.

اوایل روز پنجشنبه چاک شومر، رهبر دموکرات ها در سنا خواهان برکناری ترامپ از سمت خود با اجرای ماده 25 قانون اساسی شد.

همچنین، رسانه های آمریکایی روز پنجشنبه گزارش دادند که تعدادی از وزرای دولت در خصوص احتمال فعال کردن اصل 25 قانون اساسی پس از حوادث چهارشنبه شب بحث و گفتگو کردند. فعال سازی این اصلاحیه مستلزم آن است که دولت به ریاست معاون رئیس جمهور برای رای گیری در خصوص تصمیم استیضاح ترامپ تشکیل جلسه دهد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 125

به "رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواهان برکناری ترامپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواهان برکناری ترامپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید