ساده ترین روش طرز دوخت دم کنی برای افراد مبتدی!

به گزارش پرشین بلاگ، دم کنی جزو آن دسته از وسایل در آشپزخانه است که تقریبا برای هر وعده غذایی از آن استفاده می گردد؛ به عبارت دیگر برای داشتن یک پلو خوشمزه و حفظ کردن عطر و طعم برنج، استفاده از دم کنی بسیار مهم است؛ در نتیجه به علت استفاده مداوم از سرویس های دم کنی، خیلی زود خراب می شوند؛ به همین منظور در این مطلب از خبرنگارانمگ قصد داریم با یک فیلم آموزش دوخت دم کنی ساده، طرز دوخت دم کنی را به شما نشان دهیم تا خودتان به راحتی زیباترین سرویس دم کنی را بدوزید.

ساده ترین روش طرز دوخت دم کنی برای افراد مبتدی!

فیلم آموزش دوخت دم کنی ساده

https://video.delta.ir/mp4/2023/08/sewing.mp4

وسایل لازم بری دوخت دم کنی

  • پارچه به طرح دلخواه
  • قیچی
  • متر
  • لایه آستر
  • نوار اریب
  • پشم شیشه

طرز دوخت دم کنی در منزل

روش های مختلفی برای دوخت دم کنی وجود دارد که بسته به سلیقه خود می توانی دوخت دم کنی کش دار یا دوخت دم کنی با پشم شیشه را انجام دهید؛ ما در ادامه کاربردی ترین روش دوخت دم کنی کشدار را به شما آموزش می دهیم.

مرحله اول

در ابتدا برای داشتن یک الگو باید درب قابله را روی مقوا قرار داده و آن را با دقت برش بزنید؛(این الگو را برای تمام درب های قابلمه انجام دهید) سپس الگو را روی پارچه قرار داده و طوری آن را برش بزنید که 2 سانت پارچه بزرگ تر ای الگو باشد. برای طرف دیگر ارچه نیز می توانید از پارچه دو رنگ بهره ببرید تا دم کنی شما زیباتر گردد.

مرحله دوم طرز دوخت دم کنی

بعد از اینکه پارچه را برش زدید، برای داخل آن باید از پشم شیشه بهره ببرید که با توجه به سلیقه خود می توانید از پشم شیشه 500 گرمی یا 250 گرمی بهره ببرید. در این مرحله پارچه دو تکه را دوخته و روی آن چند خط اتو برای مطلسه دوزی ایجاد کنید.

مرحله سوم

پارچه را روی پشم شیشه قرار دهید و با سوزن آن را فیکس کنید و مطابق فیلم ان را مطلسه دوزی کنید. در این مرحله برای دوخت دم کنی در منزل، پارچه پشت کار نیز روی پشم شیشه قرار دهید و با اتو صاف کنید. سپس دور تا دور آن را دوخت بزنید.

مرحله چهارم طرز دوخت دم کنی

در این روش دوخت دم کنی کش دار ضروری است الگو را روی پارچه قرار داده و خط وسط الگو را با خط نوار تزیینی مماس کنید؛ دور تا دور الگو را با اتوماتیک علامت زده و دور تا دور ان را به فاصله 2 میلی متر برش بزنید.

مرحله پنجم

در این مرحله پارچه ای را که برای کناره ها گذاشتید، را در ابتدا سردوز کنید و بعد به مقدار 4 سانتی متر از لبه پارچه به پایین آمده و اتو بزنید؛ حال دو لبه باز را به مقدار 1 سانتی متر فاصله داده و بعد دوخت بزنید؛ مجدد لبه کار را یک و نیم سانتی متر فاصله داده و مجدد دوخت بزنید.

مرحله ششم

بعد از آنکه دوخت تمام شد، لبه پارچه را به طرفین باز نموده و اتو بزنید؛ برای راحتی کار اول خطوط را تعیین نموده و بعد دوخت بزنید. بعد از آنکه دوخت تمام شد، همه دوخت ها را به خوبی اتو کنید. در نهایت با استفاده از سنجاق، کش را از قسمتی که باز گذاشته داخل می فرستیم و تا حدی کش را جمع نموده که دم کنی ما به سمت داخل جمع نگردد.

مرحله خاتمهی طرز دوخت دم کنی

در خاتمه برای دوخت نوار اریب، آن را از سمتی که کش قرار گرفته، دوخت می زنیم؛ توجه داشته باشید که به مقدار یک سانتی متر نوار اریب را به سمت داخل اتو زده و بعد آن را دوخت می زنیم. سپس نوار اریب را به طور کامل روی لبه اولیه فیکس نموده و با نخ و سوزن کوک می زنیم. در نهایت با رعایت نکات طرز دوخت دم کنی، کار شما تمام شده و می توانید از دم کنی زیبای خود لذت ببرید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 974

به "ساده ترین روش طرز دوخت دم کنی برای افراد مبتدی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساده ترین روش طرز دوخت دم کنی برای افراد مبتدی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید